Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Modelarstwo odlewnicze, a żelkoty - czyli, tworzenie odlewów, kontra zabezpieczanie nawierzchni

Na jakich zasadach polega modelarstwo odlewnicze i do jakich rzeczy się nadaje? Czym dokładnie bywają żelkoty i do czego się je stosuje? To wszystko i jeszcze bardziej dużo wynajdziesz w środku naszego nowego felietonu!


Nasz tekścik zaczniemy od zagadnienia: modelarstwo odlewnicze, kliknij by się dowiedzieć o modelarstwie odlewniczym które to jest działem tak przezywanego "odlewnictwa", wewnątrz którym to wytwarza się modele elemencików odlewanych. Są one najczęściej wytwarzane z drewna, czy metalu, chociaż również używa się do ich środka tworzyw nieprawdziwych czy gipsu - dwie ostatnie jednakże znacznie rzadziej.

Masz zamiar zobaczyć następne artykuły odnoszące się do podnoszonej tu kwestii? Jeżeli tak, to kliknij ten link i przeczytaj wpis z serwisu (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/listwy-wykonczeniowe/listwy-przypodlogowe/akcesoria-listwy).

Dzięki modelarstwie odlewniczym, robimy formy oraz rdzenie, które potem używamy do produkcji odlewniczej. Jak prościutko się domyśleć, dzięki napomkniętym formom, nie trzeba wszyściutkiego "strugać" od samego początku, dzięki czemu oszczędzamy dużo czasu.


modelarstwo odlewnicze
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com




Czym jednak są żelkoty? Wbrew pozorom nie są to żelki w kształcie kotków - są to substancje do używania "na wierzch" różnych powłok.

Niezbędny będzie Ci link do źródła, który będzie miał dużo rzetelnych wątków? Zachęcamy więc do naszej kolejnej strony.

Zadankiem żelkot bywa zabezpieczenie powierzchni już ukończonego produktu, mając możliwość mu przy okazji nadać kolor, lub zamaskować wzór utworzony po laminacie. Żelkoty więcej informacji o żelkotach są odporne na czynniki typu mechaniczne, atmosferyczne, wewnątrz tego promieniowanie słoneczne, oraz penetrację wody.


Żelkoty istnieje możliwość rozdzielić na: topkoty (ostateczna warstwa laminatów), żelkoty białe oraz kolorowe, żelkoty przeźroczyste (do uwydatnienia struktury powierzchni), żelkoty chemoodporne (stosowane przy agresywnym środowisku chemicznym) , żelkoty podkładowe, a także żelkoty elastyczne i ekologiczne - te ostatnie emitują bardziej małą liczbę styrenu.